tytul: Dekalog kierowcytytul: I. Odrzuć stereotypy i uprzedzeniatytul: II. Zrozum zachowania rowerzystytytul: III. Noga z gazutytul: V. Uważaj na słabszychtytul: VI. Wypatruj rowerzystytytul: VII. Uważaj na rowerzystę z prawejtytul: VIII. Zachowaj odpowiedni odstęp przy wyprzedzaniu

IV. Zaakceptuj rowerzystę

17 lipca 2013r.

Prawda jest taka, że rowerzysta ma pełne prawo być na drodze – tak samo jak Ty.  Musisz pogodzić się z tym faktem. Jazda ulicą jest jego obowiązkiem. Nie wszędzie da się wybudować drogi rowerowe, a te, które istnieją, zawsze gdzieś będą się przecinać z ulicami.

Czasy, kiedy ruch rowerowy w polskich miastach był znikomy, przeszły do historii, a w dobie korków i rosnących cen paliwa liczba rowerzystów będzie stale wzrastać. Staraj się patrzeć na rowerzystów pozytywnie, przez pryzmat korzyści, jakie wszyscy czerpią z ich obecności na ulicach. Jeden rower więcej to jedno auto w korku mniej. Rower nie hałasuje, nie zanieczyszcza i nie zabija pieszych. Więcej rowerzystów oznacza lepszą jakość życia również dla ciebie. Nie zapominaj o tym, kiedy mijasz ich na drodze.

link terra